У 2025 році вступна кампанія четвертий рік поспіль буде відбуватися за результатами спрощеногоЗНО– національного мультипредметного тесту (НМТ).
Для конкурсного відбору на бакалаврат будуть зараховуватися бали національного мультипредметного тесту з української мови (перший обов’язковий предмет), математики (другий обов’язковий предмет), історія України (третій обов'язковий предмет) та одного предмету на вибір (українська література, географія,біологія, хімія, фізика або іноземна мова).
Передбачається, що результати НМТ будуть необхідні для вступу набакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) на всі спеціальності.
Для вступу на мистецькі та спортивні спеціальності у 2025році абітурієнти мають також додатково пройтитворчий конкурс.
Важливо: за бажанням вступника замість національного мультипредметного тесту 2025 року можуть бути зараховані результати мультитесту за 2022, 2023 або 2024 роки.
29 жовтня 2024 року, Верховна Рада України підтримала проєкт Закону № 12053 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2025 року».
Цим документом передбачено внесення змін до законів України «Про вищу освіту», «Про фахову передвищу освіту» та «Про повну загальну середню освіту», що врегульовують питання завершення навчального року в системі загальної середньої освіти й проведення вступної кампанії до закладів вищої та фахової передвищої освіти.
Так, відповідно до законопроєкту, здобувачів освіти, які у 2025 році завершують кожен рівень повної загальної середньої освіти, буде звільнено від проходження державної підсумкової атестації (ДПА).
Вступні випробування на бакалаврські програми до закладів вищої освіти України, як і минулого року, буде проведено у форматі національного мультипредметного тесту (НМТ)на комп’ютерній основі. У межах НМТ кожен учасник буде виконувати завданняіз4навчальних предметів,3з яких є обов’язковими(українська мова, математика та історія України), а 1 — на вибір із переліку(українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, хімія, фізика, географія). Предмет на вибір вступник вказуватиме під час реєстрації для участі в НМТ.
Хоча модель НМТ 2024 року і буде збережено, однак у 2025 році заплановано деякі зміни. Так, у тесті з історії України будуть завдання за увесь курс, тож відтепер потенційним учасникам, окрім питань, що стосуються подій другої половини XVI – початку ХХІ ст.(розділи6–32Програми), варто підготуватися і з інших тем.
Щодо підготовки до тестування загалом, то помічним є наполегливе й відповідальне навчання в школі / ліцеї / коледжі / училищі: саме це забезпечує міцний фундамент для високого результату на НМТ. Цей фундамент, звісно, варто підсилювати ознайомленням із форматами завдань, які використовують у тестах НМТ, розв’язанням типових тестових завдань ЗНО / НМТ минулих років.
Щоб підтримати вступників у цьому, УЦОЯО пропонує цілу низку доступних і безоплатних матеріалів для підготовки до тестувань, зокрема:
· добірки демонстраційних тестів НМТ на Всеукраїнській школі онлайн;
· тести минулих років у відповідному розділі на сайті УЦОЯО;
· тренажери для підготовки до НМТ на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.
(Інформація з сайту Українського центру оцінювання якості освіти)
Наказ МОН від 22.11.2021 № 1260 "Про внесення зімін до наказу Міністерства освіти інауки україни від 10.01. 2017 року №25" wym-1673786842754